Ste si istí, že vaša prevádzka profituje naplno?

Od čoho záleží to, či pub alebo kaviareň prosperuje? No predsa od zákazníkov. A nie od hocijakých, ale hlavne od tých, ktorí u vás výmenou za vaše služby nechávajú svoje peniaze.

Existuje však takisto situácia, kedy vám zákazník svoje peniaze nedá a to aj napriek tomu, že by chcel. Ako je to možné? Jednoducho preto, že si objednať chce, no nemá u koho. Personál nechodí. A on si to rozmyslí.

Môže byť toto aj váš prípad? Mohlo by sa stať, že aj u vás zopár objednávok vybavených nie je? A že vy takto prichádzate o tržby? A dá sa to vôbec zistiť? A možno aj presne odmerať?

Asi veľmi ťažko. Je takmer nemožné mať prehľad o tom, koľko zákazníkov odišlo plne obslúžených. 90 % zákazníkov vám totiž negatívnu spätnú väzbu neposkytne. Zopár odvážnejších jedincov sa vám možno posťažuje. O zvyšku však v skutočnosti nemáte zrejme ani predstavu.

Jedna cesta predsa existuje. Objednávkový systém CommOn vám ako pomocník vášho personálu ukáže skutočné čísla. Pomôže vám zistiť kde a v akom čase vaši zákazníci personál skutočne potrebujú. Odhalíte množstvo inak stratených objednávok a zároveň hneď eliminujete aj ich počet.

Urobte si analýzu vašej prevádzky, optimalizujte náklady na personál, zvýšte tržby a zároveň aj spokojnosť vašich zákazníkov tak, aby prišli opäť.

Ako to funguje?

Tlačidlo (pre hosťa)

umožňuje jednoduché a pohodlné privolanie obsluhy priamo od stola

Hodinky (pre obsluhu)

zabezpečujú okamžité doručenie informácie o volaní konkrétneho stola bez ohľadu na polohu obsluhy vrámci prevádzky

Softvér (pre manažment)

poskytuje hodnotné sumárne analýzy o skutočnej potrebe obsluhy v čase i priestore pre možnosti optimalizovania potreby pracovnej sily

Máte ďalšie otázky?
Systém na privolanie personálu

NAJVÄČŠIE VÝHODY POUŽITIA OBJEDNÁVKOVÉHO SYSTÉMU

FAQ

Má systém nahradiť obsluhu?
Nie,ľudský faktor a tiež jeho prístup žiaden systém nenahradí, vzhľadom na zlepšenie informovanosti o situácii na rajóne však pomáha obsluhe efektívnejšie si riadiť čas.
Ako dokáže systém zvýšit naše tržby?
Jednoduchým stlačením tlačidla dokáže hosť informovať obsluhu o záujme si objednať. Obsluha prichádza skôr, zvyšuje sa frekvencia objednávania a teda za rovnako dlhý čas strávený u Vás skonzumuje zákazník viac. Predstavte si, že dokážete na každom stole predať za celý deň len 1 kávu naviac? Aký dopad by to malo na Vaše tržby za mesiac, za rok?
Akým spôsobom dokážeme ušetriť mzdové náklady?
Vďaka informáciam z aplikácie dokáže manažment sledovať a vyhodnocovať vyťaženosť prevádzky ako aj jej jednotlivých častí (napr. salónik, terasa a pod.). Na základe dát o tom, ktoré hodiny, dni a miestnosti sú najviac a ktoré najmenej vyťažené je možné nastaviť potrebu pracovnej sily omnoho efektívnejšie. Navyše, nakoľko ide o zaznamenávanie privolaní obsluhy zákazníkmi, ide o dáta reprezentujúce časy kedy Vaši zákazníci obsluhu skutočne potrebujú.
Čo sa zobrazuje čašníkom na hodinkách?
Po stlačení tlačidla sa na hodinkách obsluhe zobrazuje informácia o volajúcom stole, teda jeho číslo alebo jeho pomenovanie. V prípade volania viacerých stolov súčasne sa takisto zobrazí aj ich poradie. Po vybavení ktorejkoľvek z objednávok personál informáciu o danom stole na hodinkách odstráni. Na displeji hodiniek mu tak ostávajú vždy len objednávky, ktoré ešte neboli vybavené.
Akým spôsobom oznamujú hodinky časníkom volanie?
Hodinky je možné nastaviť na pípnutie alebo na vibráciu. Vďaka tomu je privolanie diskrétne a atmosféra príjemná, zákazníkov neobťažujú žiadne hlučné zvončeky či volania.
Akým spôsobom je tlačidlo na stole uchytené?
Existuje viacero možností, tlačidlo je možné na stôl voľne položiť (obsluha ho prináša pri prvej objednávke) alebo fixne pripevniť (dodanou obojstrannou lepiacou páskou alebo skrutkami).
Je možné prispôsobiť vzhľad tlačidla podľa našich potrieb?
Áno, grafiku potlače tlačidla je možné prispôsobiť požiadavkám každej prevádzky, čo prináša dve veľké výhody. Prvá, tlačidlá sa do Vašej prevádzky vizuálne hodia a nepôsobia rušivo a druhá, zvyšujete svoju prestíž, budujete značku a získavate konkurenčnú výhodu.
Koľko hodiniek pre časníkov potrebujeme?
Je vhodné mať hodinky pre všetkých čašníkov, ktorí sú počas jednej smeny na rajóne. Pri výmene smeny používa druhá smena rovnaké, tie isté hodinky.
Ako prebieha inštalácia systému?
Doručenie systému, jeho inštalácia, uvedenie do prevádzky, otestovanie fungovania a zaškolenie personálu je realizované na mieste inštalácie našimi technikmi.
Aký je dosah signálu?
Dosah signálu závisí od viacerých faktorov, v otvorenom priestore je to približne 150 m, znižovať ho môžu hrubé múry, sklenené steny, podlažia, prípadne elektronické rušenia. Dosah je však možné rozšíriť jednoduchým pridaním zosilňovača signálu.
Aká je výdrž batérií v tlačidlách?
Výdrž batérií v tlačidlách závisí od frekvencie stláčania tlačidla. V reštauračnom prostredí je priemerná doba výdrže približne 6 mesiacov. Následne je potrebné batérie vymeniť za nové.
Aká je výdrž batérie v hodinkách?
Hodinky vydržia nabité bežnú 12 hodinovú smenu. Po smene je potrebné ich nabiť. Nabíjajú sa jednoducho a rýchlo, priloženým káblom za približne 2-3 hodiny.
Vyžaduje systém nejakú špeciálnu údržbu?
K svojej práci nevyžaduje systém žiadnu špeciálnu údržbu. Pre zabezpečenie plynulého chodu je potrebná len pravidelná výmena batérií v tlačidlách približne raz za 6 mesiacov.

Vypočítajte si odhadovanú výšku investície v našej kalkulačke.

Kalkulátor výpočtu výšky investície